DAN ŠKOLE

Svečani program povodom Dana škole održan je 6. lipnja 2018. u Hrvatskom domu u Glini uz nazočnost sisačko-moslavačkog župana, gospodina Ive Žinića, predstavnika Grada Gline, ravnatelja i direktora firmi i ustanova, članova Školskog odbora i Vijeća roditelja te sugrađana.

Na početku programa nazočnima se obratila ravnateljica Marija Margušić-Novosel prezentirajući događanja u protekloj školskoj godini, od čega je posebno istaknula važnost uvođenja novog programa obrazovanja drvodjeljskog tehničara dizajnera. Od aktivnosti su istaknute: „Ružičasti listopad“, terenska nastava Hrvatska Kostajnica-Zrin-Gvozdansko, posjet Strukovnoj školi Vice Vlatkovića u Zadru te aktivnosti školskih robotičara, posjet predsjednika Matice hrvatske, akademika Stjepana Damjanovića u mjesecu hrvatske knjige te izdavanje monografije škole „20 godina Srednje škole Glina nakon Domovinskoga rata“. Dva velika događaja u siječnju bila su Noć muzeja te osnivanje Školskog volonterskog kluba „Manus Aperta“. Uz pokroviteljstvo Grada Gline i uz suradnju sa Glazbenom udrugom „Opus“, škola je bila domaćinom glazbenih susreta pod nazivom „Susret đaka glazbenjaka“, a po 11. je put uspješno proveden projekt „Dan zamijenjenih uloga“. Grad je i ove godine financirao terensku nastavu u Knin i Sinj, najbolje je učenike i mentore na natjecanjima u svibnju primio gradonačelnik Stjepan Kostanjević, a krajem mjeseca po drugi je put organiziran „Hod za obrazovanje djece Afrike“.  Od europskih projekata škola je prošla na Erazmusu+ projektu, putem kojeg će se učenici ekonomisti upoznati sa školskom i praktičnom nastavom u Irskoj te u suradnji sa Strukovnom školom Vice Vlatkovića iz Zadra, Srednjom školom Petrinja i Srednjom školom Gračac u projektu „Postanimo financijski i digitalno pismeni“.

Uz financijsku pomoć Grada i Sisačko-moslavačke županije, ove je školske godine u potpunosti obnovljena učionica kemije, kupljene interaktivne ploče i oprema, a pri završetku je i adaptacija školskog sportskog igrališta. Do početka nove školske godine u planu je uređenje zelene zone ispred škole; izgradnja učionice na otvorenom i edukativne Sofijine šetnice koji će biti realizirano putem projekta „Aktivni u zajednici“ te izgradnja parkirališta, a u srpnju slijedi prijava škole za energetsku obnovu. Najuspješnijim učenicima i nastavnicima dodijeljene su nagrade, a pod pokroviteljstvom Grada Gline krajem lipnja će najbolji učenici i mentori na županijskim, međužupanijskim i državnim natjecanjima posjetiti Istru. U ime gradonačelnika, nazočnima se obratila Lana Štajcar, a čestitke i uspjeh u daljnjem radu uputio je i sisačko-moslavački župan Ivo Žinić. U nastavku programa, učenici su u glazbenim i scenskim nastupima prikazali što su sve radili izvan redovite nastave, a nakon programa, prisutni su imali priliku pogledati izložbu plakata Hrvatska Kostajnica – Zrin- Gvozdansko izradu koje je financirala Državna geodetska uprava. Ravnateljica se zahvalila svima na suradnji poručivši učenicima da i dalje svoje duše hrane znanjem, da stave ruku preko srca i osjete svrhu, i koliko se god činilo teškim, da nikad, ali nikada ne odustanu.

Kao prvim učiteljima i odgojiteljima svoje djece, zahvalila se roditeljima na suradnji, nastavnicima na uloženom trudu te sve njih, zajedno sa lokalnom zajednicom pozvala da i u idućoj školskoj godini i dalje zajedno sudjeluju u odgoju i obrazovanju uz poruku: „Svi mi: učenici, nastavnici, roditelji, lokalna zajednica; ako životu, odgoju i obrazovanju pristupamo sa strašću, nikada, nikada nećemo prestati rasti. Rastimo i dalje zajedno.“

Vise fotografija možete pogledati u foto-galeriji.

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 8. 6. 2018.

« Travanj 2024 »