DOBRODOŠLICA UČENICIMA PRVIH RAZREDA I NJIHOVIM RODITELJIMA

„Dragi učenici, hranite svoje duše znanjem, stavite svoju ruku preko srca i osjetite svrhu. Živite s razlogom i nikada nemojte odustati.“

„Dragi roditelji, vi ste prvi učitelji i odgojitelji naše djece. Pozivamo vas da zajedno sudjelujemo u njihovom odgoju i obrazovanju.“

Točno u osam sati, 3. rujna 2018. prvi put se oglasilo zvono u školskoj godini 2018./2019.
      Nakon intoniranja hrvatske himne, ispred škole je sve učenike, a posebno učenike prvih razreda, pozdravio maturant ekonomskog usmjerenja prigodnim riječima:
       „Dobro Vam jutro i dobrodošli na početak još jedne školske godine. Moje ime je Mateo Kruhović i kao maturant posebnu dobrodošlicu u ime svih učenika viših razreda želim našim mladim kolegama, učenicima prvih razreda. Znamo kako vam je danas jer ne tako davno, svi smo mi bili na vašem mjestu i osjećali što i vi osjećate: strah, nelagodu, bojazan što će biti i hoćete li se uklopiti. Odmah ću vam odgovoriti da razgrnemo te tamne oblake iznad vas: hoćete, uklopit ćete se i ne osjećajte strah jer u ovoj školi nema mjesta strahu. Samo smijeh, druženje, nova prijateljstva i ono što svi na neki način pokušavamo izbjeći, ali nas ipak sustigne: učenje! Eto, već sam vam dao nekoliko savjeta, a još se nismo ni upoznali. No, upoznat ćemo se i nemojte se ustručavati pitati što god vas zanima, takvi su učenici i nastavnici ove škole: pomažu kad god treba. A mi kolege, hrabro naprijed u još jednu školsku godinu!“

Učenike je u svoje osobno ime i u ime svih djelatnika škole pozdravila ravnateljica Marija Margušić-Novosel predstavivši razrednike učenika prvih razreda i to: usmjerenja opća gimnazija profesora Željka Jambrešića, usmjerenja ekonomist profesoricu Aleksandru Pereković, usmjerenja elektroinstalater profesora Miju Šimundića te usmjerenja drvodjeljski tehničar dizajner profesoricu Irenu Samardžija, nakon čega su razrednici prozvali svoje učenike i uveli u njihovu novu školu.

Zajednički roditeljski sastanak održan je 6. rujna 2018. na kojem se ravnateljica zahvalila roditeljima na dolasku, predstavila školu i školske aktivnosti te ih pozvala na suradnju i pomoć pri odgoju i obrazovanju, ali i uključivanje u niz aktivnosti koje su u planu ove školske godine. Roditeljima se obratila i pedagoginja Josipa Klarić te ispred Zavoda za javno zdravstvo dipl. soc. radnica Viktorija Šogorić predstavivši im svoj plan rada. Nakon zajedničkog dijela roditeljskoga sastanka, ravnateljica je roditelje, razrednike i stručne suradnike pozvala na zajedničko fotografiranje, čime je simbolično povezan obiteljski i školski odgoj te stavljen naglasak na roditelja kao aktivnog sudionika u školskom životu. Razrednici su drugi dio roditeljskoga sastanka održali u svojim učionicama, a ravnateljica je svima zaželjela uspješnu novu školsku godinu.

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 7. 9. 2018.

« Ožujak 2024 »