Školontiranje - predstavljanje rada školskog volonterskog kluba prvim razredima

Početkom nove školske godine i dolaskom novih učenika u našu školu, organizirali smo kratku prezentaciju projekta "Školontiranje". U okviru navedenog projekta, Srednja škola Glina pokrenula je protekle školske godine školski volonterski klub "Manus Aperta", što u prijevodu znači otvorene ruke. Otvorili smo ruke i vrata našeg kluba novim učenicima i njihovim roditeljima. Predstavnici PRONI Centra za socijalno podučavanje, u suradnji sa školskim koordinatoricama kluba, profesoricom Jasminom Sukalić i pedagoginjom Josipom Klarić te učenicima volonterima, uputili su učenike u zakonske okvire volontiranja, plan i program rada kluba i podijelili osobna vrijedna iskustva stečena volontiranjem.

Više o projektu na poveznici https://proni.hr/

Pod opširnije pročitajte vijest preuzetu sa službene stranice nositelja projekta, PRONI Centra za socijalno podučavanje.

Nova školska godina je krenula pa tako i aktivnosti usmjerene ka daljnjem razvoju školskog volontiranja u okviru projekta “Školontiranje“. Tako su potkraj 9. i početkom 10. mjeseca u svih 10 škola na području Vukovarsko-srijemske i Sisačko-moslavačke županije održani motivacijski događaji “Prijenosi programa školskih volonterskih klubova na nove generacije učenika”, a u svrhu informiranja novih učenika, njihovih roditelja i školskog osoblja o mogućnostima uključivanja u rad školskih volonterskih klubova te upoznavanja istih s planovima provedbe aktivnosti tijekom ove školske godine.

Ovi prijenosi programa, organizirani su od strane školskih koordinatora volontera uz potporu učenika volontera – članova školskih volonterskih klubova, postigli su svoj cilj, budući da se već na samim događajima velik broj učenika odlučio uključiti u rad svog školskog volonterskog kluba i tako zakoračiti u svijet volonterstva.

objavio: Josipa Klarić   datum: 4. 10. 2018.

« Travanj 2024 »