Korisnik:
Lozinka:

"Znanjem do vozačke dozvole"

U okviru Nacionalnog programa sigurnosti cestovnog prometa u Glini je jučer, 30. listopada, provedena tradicionalna preventivna akcija „Poštujte naše znakove", nositelj koje je Služba prevencije Ureda glavnog ravnatelja policije i Policijska uprava sisačko-moslavačka, uz podršku partnera.

Ovu hvale vrijednu preventivnu akciju ispred Sisačko-moslavačke županije podržala je predsjednica Županijske skupštine Ivanka Roksandić i gradonačelnik Grada Gline Stjepan Kostanjević, a ispred Ministarstva unutarnjih poslova voditeljica Službe prevencije Ravnateljstva policije Sandra Veber te načelnik Policijske uprave sisačko-moslavačke Luka Pešut sa suradnicima.

Akciju su svojom nazočnosti upotpunili i predstavnici Hrvatskog centra za razminiranje, ravnateljice glinske osnovne i srednje škole te dječjeg vrtića, djelatnici Zavoda za hitnu medicinu,  vatrogasci DVD-a Glina, Autoklub Sisak, Gradsko društvo Crvenog križa Glina i mnogi drugi.

Za učenike 3. i 4. razreda Srednje škole Glina održana edukativna radionica te kviz „Znanjem do vozačke dozvole", nakon čega su učenici koji su se pokazali najboljima u kvizu znanja te su bili najspretniji na poligonu, uručene vrijedne nagrade – besplatno polaganje vozačkog ispita  osvojio je Goran Bakšić, učenik 4. razreda gimnazije, a uređaj za elektroničku naplatu cestarine, tzv. ENC. osvojila je Ivana Kuljanac, učenica 3.razreda gimnazije. Nagrade su im uručili načelnik Policijske uprave Luka Pešut i gradonačelnik Grada Gline Stjepan Kostanjević.

Učenici su obilazila i izložbeno-informativne postave na kojima su im se predstavili policajci radionicom „Policajac prijatelj – pomagač“ te im pokazali svoju opremu i vozila, predstavnici Gradskog društva Crvenog križa Glina prezentirali su im svoju opremu i način rada, kao i vatrogasci Dobrovoljnog vatrogasnog društva Glina, a djelatnici Zavoda za hitnu medicinu pokazali su im vježbu „Od nesreće do pružanja pomoći“. Interventni policajci prezentirali su svoje zanimanje i rad, a policijski službenici protueksplozijske zaštite i djelatnici Hrvatskog centra za razminiranje djecu su upoznali s kampanjom „Manje oružja, manje tragedija“ te ih podučili kako postupiti s pronađenim ubojitim sredstvima, kao i s mogućnošću dragovoljne predaje oružja, streljiva i minsko-eksplozivnih sredstava.

Partneri u ovom programu, kojim se djeci prezentira uloga policije kao njihovih prijatelja pomagača te ih se podučava važnosti poštivanja prometnih pravila, bili su: agencija Art Hill, Hrvatska glazbena mladež, Croatia film, Društvo zvuk svjetlosti, Status M, Jumicar i Autoklub Sisak.

Više fotografiej pogledajte u našoj foto-galeriji.

objavio: Tatjana VRBANAC KEZELE   datum: 31. 10. 2018.

(P) ostanimo financijski i digitalno pismeni

Ispis statistike od 15. 9. 2010.

« Prosinac 2018 »