POBJEDNICI MAT-lige

ZNATE LI IZ KOJE ŠKOLE  DOLAZE POBJEDNICI?
1. Srednja škola Glina, 616 bodova
2. Klasična gimnazija Zagreb, 498 bodova
3. Srednja škola "Jure Kaštelan",Omiš 492 boda
Maturanti, Antonio Horvatić i Marin Šantek, pod mentorstvom prof. Renate Jasmine Stepanec, između 23 ekipe, pobjednici su MAT-2 lige (dvočlane ekipe) u kategoriji četvrtih razreda, a naša druga ekipa koju su činili Dominik Cestarić i Leon Sukalić, zauzela je visoko 7. mjesto.

U kategoriji drugih razreda sudjelovali su Marko Marović i Borna Abramović koji su zauzeli 7. te Iva Đukić i Ana Rom, koje su od 35 ekipa zauzele 14. mjesto.

MAT liga ekipno je matematičko natjecanje učenika osnovnih i srednjih škola. Nastala je sa željom popularizacije matematike, veće motivacije učenika i njihovih mentora u radu te poticanja zajedništva i timskog rada. Natjecanje se odvija u matičnoj školi čime je omogućeno sudjelovanje svim školama u Republici Hrvatskoj.
   Ekipa se sastoji od dva člana istog razreda iz iste škole, a natjecanje se provodilo kroz četiri kola tijekom školske godine:
jesensko – listopad, zimsko – prosinac,
proljetno – ožujak te ljetno – svibanj.

Bodovi osvojeni po kolima zbrajaju se i na kraju proglašavaju i nagrađuju pobjednici lige po kategorijama, a ovogodišnje posljednje kolo, otkazano je zbog pandemije. Iza naših su maturanata brojni uspjesi u prirodoslovnim predmetima, sudionici su županijskih natjecanja iz matematike, a poznati su i po svojim sportskim i volonterskim aktivnostimate te glazbenoj virtuoznosti. Na kraju su svojeg srednjoškolskog obrazovanja, a iz njihovih domova predstavljamo vam kvartet 4.a razreda i njihovu profesoricu matematike, ujedno i razrednicu, zaslužne za još jedan sjajan uspjeh te kvartet 2.a, mlade snage škole u budućim matematičkim izazovima.

Čestitamo od srca!

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 7. 5. 2020.

« Travanj 2024 »