Dragulj - školski list

SAJAM POSLOVA SISAK

Tea Štajcar, 3.b

U petak 27. listopada 2017. održan je deveti po redu Sajam poslova u Sisku u organizaciji Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Područnog ureda Sisak. Sajam je organiziran u Hotelu Panonija s početkom u 10 sati.

Sajam poslova namijenjen je nezaposlenim osobama, tražiteljima zaposlenja, poslodavcima, institucijama, ustanovama, studentima, maturantima, učenicima završnih razreda osnovnih škola te svim zainteresiranim osobama koje planiraju razvoj karijere.

Posjetitelji ondje mogu dobiti informacije o uslugama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, saznati više o uslugama profesionalnog usmjeravanja namijenjenih učenicima, studentima, nezaposlenim osobama i tražiteljima zaposlenja, razgovarati s poslodavcima s područja Sisačko-moslavačke županije, dobiti informacije o njihovim trenutnim i budućim potrebama za zapošljavanjem, znanjima i vještinama koje traže poslodavci, ispuniti upitnik za zapošljavanje kod poslodavaca te sudjelovati u radionicama ili okruglom stolu.

Našu školu predstavljali su učenici trećeg i četvrtog razreda ekonomskog usmjerenja s dvije tvrtke. Tvrtku CandyLand predstavljali su učenici 4. b razreda: Ivana Šantek, Marija Kaurić i Martina Kovačević, a tvrtku Juicy King učenici 3. b razreda: Lucija Mužić, Tea Štajcar, Mateo Kruhović i Luka Krizmanić.

Na sajmu je bilo predivno! Osjećali smo se kao pravi poslovni ljudi. Vidjeli smo mnogo poslovnih tvrtki, razgovarali i dobro se svi nasmijali jer smo postavljali raznovrsna pitanja, a  dobili smo i mnogo smiješnih odgovora.

Al, ljudi, koliko tamo ima hrane!

Bilo bi dobro kad bi svatko imao mogućnost prošetati po sajmu jer se mnogo toga vidi i nauči.

P. S. Cure/dečki ima tamo puno zgodnih curica i dečkića.

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 30. 10. 2017.

« Ožujak 2024 »