Dragulj - školski list

KRENIMO U ŠKOLONTIRANJE

Marija Roksandić, 3.a

Službeno je, i Srednja škola Glina će biti dijelom projekta '' Školontiranje '' čiji je cilj predstavljen 26. siječnja 2017. s početkom u 17:30 h.

Cilj projekta je omogućiti veći broj volonterskih programa u namjeri da se osluhne ljudskost ili kako je rekao Kahlil Gibran : „Ima ljudi koji imaju malo, a daju sve što imaju. Takvi ljudi vjeruju u život i životno blago i njihove škrinje nikada nisu prazne.“

Plan projekta je uspostaviti 10 školskih volonterskih klubova u osnovnim i srednjim školama na područjima Sisačko-moslavačke i Vukovarsko-srijemske županije. Zahvaljujući koordinatoricama volonterskog programa pedagoginji Josipi Klarić i profesorici Jasmini Sukalić koje su, u suradnji s predstavnicima Gradskog društva Crvenog križa i Volonterskog centra Glina, održale uvodnu prezentaciju te nas time uvele u važniju bit programa.

Biti učenik, pomoći nekome i ne tražiti ništa za uzvrat je zapravo najbolje što možemo učiniti i dokazati svoju humanost. Gospodin Jelenić je izrazio veliku potporu PRONI Centra za socijalno podučavanje koji će opremiti naš Školski volonterski klub. Za sam početak, naš Klub je opremljen laptopom, ali neće ostati samo na tome. Neke od planiranih aktivnosti Školskog volonterskog kluba Srednje škole Glina su: igranje društvenih igara s korisnicima Doma za starije i nemoćne Glina, vršnjačka podrška u učenju i mnoge druge. Gospođa Sanja Štingl Vlašić se, u ime Vijeća roditelja, zahvalila pokretačima jedne nove avanture te je ujedno naglasila važnost uzajamnog pomaganja i suosjećanja.

Predstavljanje nove avanture završilo je pjesmom

'' Otvorene ruke'' koju je pročitala učenica Anamarija Muža, a isto ime će nositi i novi Školski volonterski klub.

Smatram da će ovo biti odlična prilika da upoznamo jedni druge, shvatimo, ukoliko već nismo, poantu života i krenemo naprijed. Ono što je istinski dragocjeno u životu je vrijeme koje ćemo pokloniti drugima, a njima će značiti i više nego što mislimo.

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 5. 2. 2018.

« Travanj 2024 »