Likovni se susreti održavaju zahvaljujući nastavnicima i učenicima Srednje škole Glina te brojnim suradnicima ( Društvom Terra banalis, Udrugom GrAk, Strukovnom školom u Sisku i dr.) uključenima u aktivnosti, a provodit će se kroz: predavanja, likovne radionice, stručne obilaske, edukaciju na terenu te u završnici i izložbom o provedenim aktivnostima.
Financijska sredstava za provedbu aktivnosti u sklopu 3. likovnih susreta “Lukine crte” – ugrožena drvena arhitektura osigurana su putem natječaja za provedbu projekta u sklopu izvannastavnih aktivnosti osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova u školskoj godini 2024./2025. Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih.
Program smo započeli s dva predavanja:
Ugrožena drvena arhitektura Banovine/Banije, Pokuplja i Posavine (dr. sc. Sanje Lončar, izv. prof. na Sveučilištu u Zagrebu; Filozofski fakultet, Odsjek za etnologiju i kulturnu antropologiju) i Uporaba suvremene tehnologije u snimanju drvene arhitekture (dr.sc. Hrvoja Tomića izv. prof. na Sveučilištu u Zagrebu; Geodetski fakultet, Zavod za primijenjenu geodeziju).
Dr. sc. Sanja Lončar, izv. prof. predstavila je osnovna polazišta, metodologiju i dosege u multidisciplinarnom pristupu dokumentiranja pojedinačnih drvenih građevina, ruralnih naselja, načina života, a dr.sc. Hrvoje Tomić, izv. prof. predstavio je osnove 3D skeniranja, fotogrametrije i potrebnu opremu za dokumentiranje rada na terenu te je prikazao kompleksnost konačnih 3D modela koji su privukli najveću pozornost.
Dio informacija o provedbi projekta EWAP možete potražiti na mrežnim stranicama Društva Terra banalis, a sve novosti i pozive za sudjelovanje u 3. likovnim susretima Lukine crte i dalje pratite na mrežnim stranicama Srednje škole Glina.