Potpora Županije školama u provedbi projekata iz programa Erasmus+

Stručna praksa u Irskoj u okviru projekta „Prilika za sve!“
Odobreni iznos: 26.546,00 EUR
Potpora Sisačko-moslavačke županije: 25.000,00 KN
Projektni koordinator: Janko Aluga, prof.

Srednja škola Glina jedna je od četiriju škola u Sisačko-moslavačkoj županiji čiji je projekt odabran u Erasmus + programu; najvećem programu Europske unije za obrazovanje, osposobljavanje, mlade i sport.

U projektu pod nazivom “Prilika za sve”, sudjelovat će 10 učenika usmjerenja ekonomist i prodavač te projektni koordinator, nastavnik ekonomske skupine predmeta, prof. Janko Aluga, i to u period od 9. do 23. ožujka 2019. Pred učenicima su jezične, kulturološke, stručne i pedagoške pripreme, a praktična nastava provodit će se u autokućama: BMW, TOYOTA i NISSAN, AbPrint.me & Abdesigne – tvrtci koja djeluje u području informatičkog i grafičkog dizajna te pruža usluge online marketinga, Tiger Store - lancu trgovina sitne robe i kućnih potrepština, Mitex Alergy - tvrtci koja se bavi proizvodnjom i prodajom antialergijskih proizvoda za kućanstvo te u humanitarnoj organizaciji NCBI (National Council for the Blind of Ireland). U spomenutim će firmama učenici proći odjele nabave, prodaje i skladištenja robe, financijske i računovodstvene poslove te poslove online prodaje i marketinga – prezentiranje usluga i roba. Kroz aktivnosti će ih voditi inozemni mentori, a u direktnom kontaktu s klijentima imat će priliku sudjelovati i u prezentiranju roba i usluga, demonstrirati prodajni razgovor te razviti umijeće prepoznavanja potreba potrošača.

Vikendom su za sve sudionike predviđeni izleti te kulturološke aktivnosti: razgledavanje Dublina i okolice, izlet na Atlantsku obalu Irske te sudjelovanje u obilježavanju irskog nacionalnog praznika St. Patrick’s Day. Za dvotjednog boravka u Irskoj učenici će upoznati organizaciju rada poslovnih subjekata te uspoređivati standarde poslovnih komunikacija u matičnoj zemlji sa zemljom obavljanja praktične nastave s ciljem unaprjeđenja strukovnih znanja ekonomista i prodavača, stjecanja novih vještina, osnaživanja osobnog razvoja i samopouzdanja te promoviranja zapošljivosti i lakši prijelaz na tržište rada po završetku obrazovanja.

Hvala Sisačko-moslavačkoj županiji na financijskoj potpori.

foto: TelevizijaRadioBanovina

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 21. 11. 2018.

« Travanj 2024 »