Obilježavanje Međunarodnog dana volontera

5. prosinac 2018.

VOLONTERSTVO JE ENERGIJA SRCA

„Nemojte nikada sumnjati da jedna mala grupa predanih ljudi ne može promijeniti svijet jer, zaista, to je jedina stvar koja je to uvijek uspijevala.“ (Margaret Mead)

Školski volonterski klub „Manus Aperta“ (otvorene ruke), osnovan je 26. siječnja 2018. putem projekta „Školontiranje“. Samom osnivanju prethodila je višemjesečna izobrazba koordinatorica; pedagoginje Josipe Klarić i profesorice Jasmine Sukalić, uvodna prezentacija učenicima i roditeljima, a krajem rujna ove godine, projekt je predstavljen i učenicima prvih razreda.

Od dana osnivanja, naši su volonteri proveli mnoge aktivnosti:
- izrađivali straničnike povodom Dana žena i od doniranih sredstava kupili prehrambene namirnice za Caritas
-  izrađivali rukotvorine za Uskrs i ukrasili školu
-  sudjelovali u globalnoj akciji Zelena čistka uključivši se u čišćenje grada
-  skupljali elektronički otpad i pravilno ga zbrinuli
- izrađivali rukotvorine i od dobrovoljnih priloga pomogli UNICEF-ovom programu „Škole za Afriku“
- skupljali donacije za potrebitu djecu s područja Gline u suradnji sa školskom kolegicom i plesnim studijem „LU“
- na Danima kruha i zahvalnosti za plodove zemlje podjelom kolača skupljali dobrovoljne priloge za djecu slabijeg imovinskog stanja
- izrađivali božićne ukrase kojima će razveseliti suradnike i štićenike udomiteljskih obitelji na području Gline
        Na svoj dan, prigodnom su prezentacijom i izložbom u holu škole predstavili rad te sve prisutne upoznali sa predstojećim aktivnostima. Za njihove su im „ otvorene ruke“ dodijeljena priznanja i pokloni zahvale, a osim njima, ravnateljica je zahvalila i Gradu Glini koja je financijski podržala veliki dio volonterskih aktivnosti, Gradskom društvu Crvenog križa Glina, Knjižnici i čitaonici Glina, Osnovnoj školi Glina te nastavnicima koji ih svojim angažmanom podržavaju već punu godinu dana.

Svim volonterima naše škole i svim ljudima velikoga srca diljem svijeta, od srca čestitamo Međunarodni dan volontera.

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 6. 12. 2018.

« Travanj 2024 »