ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ KEMIJE

DVA OSVOJENA PRVA MJESTA

˝Znanje  je najjače oružje koje možete iskoristiti

da promijenite svijet.˝

(Nelson Mandela)

Na županijskom natjecanju iz kemije sudjelovala su tri učenika naše škole:

Goran Bakšić (1.a), Igor Jambrešić (3.a) i Marija Šantek (4.a).

Igor i Marija osvojili su prvo mjesto, a Goran šesto mjesto.

Čestitamo učenicima i mentoru, profesoru Željku Jambrešiću.

U Srednjoj školi Gllina 11. ožujka 2016. godine održano je Županijsko natjecanje iz kemije za učenike osnovnih i srednjih škola Sisačko-moslavačke županije.

U holu škole, pod stručnim vodstvom nastavnika Željka Jambrešića i Ane Rizmaul te knjižničarke Tatjane Vrbanac Kezele, postavljeni su prigodni plakati i instalacije na temu kemije, a program dobrodošlice osmislili su nastavnici Ljerka Iharoš i Mario Ožaković.

Školski zbor program je započeo hrvatskom himnom, a svojim su nastupima okupljene oduševili učenici: Izidor Žugaj scenskim nastupom pod naslovom ˝Ne da mi se˝ i Katarina Lukač izvedbom ˝Kondorova leta˝ na saksofonu. Članovi HAKUD-a ˝Glinska tamburica˝, od kojih su neki i učenici škole (Luka Krizmanić, Nikola Mihaljević, Josip Sremić te Marin i Matija Šantek), okupljene su zabavili tamburaškom izvedbom ˝Set iz Banovine˝, a na završetku je programa školski zbor izveo autorsku pjesmu profesora Marija Ožakovića pod nazivom  ˝Dobro došli˝, skladanu samo za tu prigodu.

Otvaranju natjecanja nazočio je i gradonačelnik grada Gline, gospodin Stjepan Kostanjević, a ravnateljica Marija Margušić-Novosel prisutnima se obratila prigodnim riječima osvrnuvši se na geslo natjecanja i na simboliku lika profesora Baltazara koji je krasio ulaz, pano i hol škole. Donosimo dijelove njezina obraćanja prisutnima.

˝Znate li tko je profesor Baltazar? Ovaj ovdje lik?

Profesor Baltazar, jedan od simbola Zagreb filma, simpatičan je znanstvenik, dobroćudan ljubitelj prirode i svih živih bića, borac za dobro i protiv zla, ekolog, promicatelj tolerancije, mira i ljubavi, skroman i nenametljiv, uslužan i požrtvovan znanstvenik koji probleme svojih sugrađana rješava uz pomoć mašte, pozitivne energije i izuma, olakšavajući živote stanovnicima Baltazar-grada.

… Upravo smo ga, zbog vrijednosti koje promiče, izabrali kao simbol današnjega susreta, a to su: dobrobit čovjeka, tolerancija, skromnost i ljubav prema znanosti.

Dragi učenici, danas je vaš dan! Oko nas se osjeća kemija!

Prije natjecateljskog dijela vam želim, da iz svojih misli odagnate svaki strah.

Samim time što ste ovdje, uz pomoć svojih mentora, dokazali ste da ste najbolji.

Za ono što vam želim i danas i u budućnosti, citirat ću jednog od najvećih moralnih autoriteta, Nelsona Mandelu: ˝Znanje je najjače oružje koje možete iskoristiti da promijenite svijet.˝

Budite ponosni na sebe, promičite znanje jer mi veliki zbog toga smo  na vas ponosni.

U natjecanju vam svima želim mnogo, mnogo uspjeha i neka danas pobjedi … znanje.˝

(Više o natjecanju u fotogaleriji...)

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 15. 3. 2016.