POZIV NA SURADNJU

POZIV NA SURADNJU BIVŠIM I SADAŠNJIM UČENICIMA I DJELATNICIMA SREDNJE ŠKOLE GLINA

Monografija u slici:

20 godina Srednje škole Glina nakon Domovinskoga rata

Agresija na Hrvatsku prisilila je mnoge obitelji Banovine na iseljavanje sa stoljetnih ognjišta. Iz toga ste razloga i vi mnogi svoj život i svoje školovanje nastavili diljem Lijepe naše ili šire, po prvi put zasjeli u školske klupe nekih drugih škola i ondje završili dio svojega obrazovanja.

No, onda ste se, zajedno sa svojim obiteljima 1996. godine vratili u svoju ranjenu Glinu i nastavili život upravo tu, na istim korijenima koje je netko pokušao sasjeći i iščupati. Svojim povratkom dokazali ste da u tome nisu uspjeli. Korijenje je samo u tišini čekalo sunce, a kad je ono obasjalo oslobođenu Banovinu, iz njega ste niknuli vi, ponosne mladice koje su se, unatoč teškoćama koje su po povratku snašle vas i vaše obitelji, odlučno vinule prema izvoru života i odlučile se ukorijeniti.

Te prve, poratne 1996. godine, Srednja škola Glina brojila je 94 učenika.

Bilo je teško, no uz izniman optimizam, volju i želju, odgovornost, odlučnost i stručnost ravnatelja, nastavnika i svih djelatnika Škole, ali i uz suradnju s roditeljima, Gradom, Osnivačem, Ministarstvom prosvjete i športa te Ministarstvom za obnovu i razvoj, Srednja škola Glina iz godine je u godinu rasla i obrazovala buduće liječnike, učitelje, profesore, pravnike, ekonomiste, doktore znanosti, te stručnjake u ostalim djelatnostima.

Danas, 20 godina kasnije i dalje smo tu. Većina vas i sami ste roditelji i, iako je ponekad teško, vaša djeca, vaše mladice dio su ovoga grada i nadamo se da će upravo tu i oni pustiti svoje izdanke.

Kako bismo krajem ove kalendarske godine obilježili 20 godina Srednje škole Glina nakon Domovinskoga rata, Nastavničko je vijeće uz potporu Školskoga odbora odlučilo izdati prigodnu monografiju u slici i na taj način uokviriti i proslaviti posljednja dva desetljeća.

Stoga pozivamo i vas, sve bivše i sadašnje učenike i djelatnike Škole da se odazovete ovom pozivu te da nam, do kraja ove nastavne godine, osobno u školu ili na adresu elektronske pošte, pošaljete svoje dojmove i impresije na srednjoškolsko obrazovanje, fotografije iz školskih klupa, izleta, prigodnih svečanosti i svih ostalih događanja koja su obilježila vaše školovanje.

Prolistajte, možda već požutjele fotografije u albumima svojega djetinjstva, stranice svojih dnevnika i prizovite sjećanja na najbezbrižnije razdoblje čovjekova života.

Nadamo se da ćete se odazvati te da ćemo zajedno stvoriti maleni dio povijesti: za trajnu uspomenu svima nama, ali i vašim mladicama za koje se nadamo da će također postati dio vaše i naše Srednje škole Glina.

U ime Nastavničkog vijeća i Školskog odbora Srednje škole Glina,

ravnateljica Marija Margušić-Novosel, prof.

Priloženi dokumenti:
MONOGRAFIJA_POZIV.pdf (121.00 KB)

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 4. 4. 2016.