Srednja škola Glina, 06. svibnja 2016.

˝DAN OTVORENIH VRATA˝

Srednja škola Glina i ove je godine širom otvorila vrata učenicima osmih razreda Osnovne škole Glina koji su u pratnji svojih razrednica, Vesne Netoušek, Danijele Rovišan i  Ljiljane Rožić, po prvi put zakoračili u njezine učionice.

U pratnji srednjoškolskih nastavnica; Renate Jasmine Stepanec, Marine Jurišić, Tatjane Šimundić i Katarine Dobrenić Bunjan, upoznali su dio odgojno-obrazovnog programa.

U holu ih je pozdravila ravnateljica Marija Margušić-Novosel zaželjevši im uspješan završetak osmog razreda i upis u željenu srednju školu, a pedagoginja Josipa Klarić prezentacijom uvela u plan upisa u prve razrede, karakteristikama smjerova te aktivnostima koje ih očekuju.

Ekonomisti 3. i 4. razreda, pod mentorstvom profesorica Suzane Stanković i Jasmine Sukalić,  približili su im djelatnost Vježbeničkih tvrtki, a profesorica Jelena Stojaković i prodavači maturanti simulacijom prodaje s usmjerenjem prodavača.

S obzirom da se bliži Dan škole, i da su pripreme dramsko-recitatorske skupine pod vodstvom profesorice Ljerke Iharoš u punom zamahu, osmaši su imali priliku prisustvovati jednoj od proba skupine. Uz toplu dobrodošlicu u učionicu hrvatskog jezika, profesorica ih je informirala o raznolikostima izvannastavnih aktivnosti napomenuvši da su, bez obzira koji smjer odlučili upisati dobrodošli jer će putem aktivnosti razvijati svoju kreativnost, maštovitost, ali i samopouzdanje koje je vrlo bitno u svakom trenutku čovjekova života.

Na katu škole ponovno su ih dočekali maturanti ekonomisti, koji su im, uz pomoć profesorice Aleksandre Pereković, približili ekonomsku skupinu predmeta te mogućnostima koje im se otvaraju nakon završetka obrazovanja u ekonomskom usmjerenju. U sklopu izvrsne prezentacije, predstavili su i desetak bivših ekonomista Škole uspješnih u svojem poslu i zanimanju.

Izlaskom iz učionice broj 8 dočekali su ih gimnazijalci koji su im, uz osvrt profesora Branka Sučevića, približili nastavu informatike i najavili uvođenje robotike kao izvannastavne aktivnosti od iduće školske godine, a profesor Mijo Šimundić i učenici elektrousmjerenja u školskoj su ih elektroradionici upoznali s odvijanjem praktične nastave.

Posjet je završen u školskoj knjižnici u kojoj ih je knjižničarka Tatjana Vrbanac Kezele upoznala s djelovanjem Filmske skupine te Mladeži Crvenoga križa napomenuvši kako knjižnica nije samo mjesto posuđivanja knjiga, nego mjesto u kojem mogu provesti svaki slobodan trenutak te mjesto čija su im vrata uvijek otvorena.

OSMAŠIMA ŽELIMO MNOGO USPJEHA

TE DA NAŠA ŠKOLA OD JESENI POSTANE I NJIHOVA .

Više ftotografija možete vidjeti u Foto-galeriji

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 8. 5. 2016.