5. rujna 2016.

DOBRODOŠLICA UČENICIMA PRVIH RAZREDA!

Dragi učenici,
Srednja škola Glina otvara za vas širom svoja vrata.
Na prigodnom panou u holu škole, prema ideji i realizaciji profesorice Martine Grbeša, očekuju vas mudre naočite sove sigurne u svojem gnijezdu u krošnji Drva znanja.

Sova se povezuje s nepresušnim izvorom mudrosti, jasnoće i brzine misli, intuicije i inteligencije, a Drvo je znanja simbolično drvo koje predstavlja sedam temeljnih slobodnih umijeća rimskih škola iz kojih su se s vremenom razvili svi drugi nastavni predmeti.
         Sedam slobodnih umijeća nazivana su slobodnima jer su se njima mogli baviti isključivo slobodni ljudi. Upravo su ti davni temelji podloga sveukupnoj današnjoj naobrazbi koja vam omogućuje slobodan i siguran pristup svim informacijama i sveukupnom znanju.

Na početku svojega srednjoškolskog obrazovanja ujedno ste i na početku svoga punoga razvoja, a osim vaših obitelji, i škola je mjesto čija je dužnost pružati vam sigurnost.
Želimo vam da, poput mudrih sova u svojem gnijezdu, utonete u sigurnost svoje nove škole koja će nastojati poticati vašu kreativnost, inovativnost i znatiželju, pružati nepresušne izvore novih saznanja, na temelju kojih ćete usvajati iznošenje vlastitoga mišljenja sazdanoga na kritičkome sagledavanju okoline i čitavoga svijeta.

Poput sova koje odlično vide u mraku, i vi se trudite istraživati.
Na svojem putu obrazovanja, ne ustručavajte se pitati i ispitivati jer jedino ćete se na temelju obrazovanja transformirati u mlade ljude kojima su nova znanja proširila vidike i postavila temelje za stjecanje daljnjih životnih mudrosti.

Sa trodimenzionalnog drveta, uz pomoć svojih razrednika, uberite simbolične slatke plodove znanja sažete u aforizmima o školi, odgoju i obrazovanju, a koje ćete zapravo, u punini ubirati na završetku svoga srednjoškolskog obrazovanja kada ćete spremni zakoračiti u novu fazu svojih života. Ispišite u knjižice dojmova svoje prve susrete sa školom, školskim hodnicima, razrednicima i nastavnicima, pretočite svoje doživljaje i osjećaje u misli i sačuvajte u srcima simboličan prelazak iz djetinjstva na staze odrastanja.

Naša je dužnost, da vas, uz pomoć vaših roditelja, povedemo novom dionicom vaših života i da vam pomognemo na stazama odrastanja koje će vas odvesti u odrastao život.

Dobro nam došli, s velikom vas radošću očekujemo!

Ravnateljica, razrednici i nastavnici i svi djelatnici
Srednje škole Glina.

Više fotografija pogledajte u fotogaleriji

Što su novim učenicima poručili naši maturanti možete pročitati u prilogu.

Priloženi dokumenti:
POZDRAVNI_GOVOR_MATURANATA_-Klaudija-i-Leon.pdf (197.55 KB)

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 6. 9. 2016.