Pastoralni posjet sisačkog biskupa mons.dr. Vlade Košića

15. rujna 2016.
Srednja škola Glina

Danas nam je bila izrazita čast i zadovoljstvo pozdraviti pastira naše Sisačke biskupije.
    U okviru svojeg pastoralnog pohoda glinskoj Župi sv. Ivana Nepomuka, dolaskom u Srednju školu Glina počastio nas je sisački biskup mons. dr. Vlado Košić.

Svećenstvo je produžena ruka Božja koja je uvijek ispružena, a nama je vjernicima dana sloboda hoćemo li je prihvatiti.
Ovo je izvanredna godina milosrđa, a kao što je rekao sveti Augustin:
Milosrđe je korijen svih drugih dobrih djela.
Hvala mu, što kao poveznica između nas i Stvoritelja, pruža među nas ruku vodilju.
Mi je s radošću u duši i punim srcem prihvaćamo.

S nama je u zajedništvu bila i predstojnica Katehetskog ureda Sisačke biskupije, sestra Smilja Čirko. Kateheza je usmjerena na sve dobne skupine, no na ovome nam je mjestu, u školi, najbitnija naša mladež. Mladi su sol zemlje i svjetlo svijeta.
      U ovoj milosrdnoj godini, molimo za naše mlade i poručujemo im da se ne opiru uzdizati svoje ruke i duše prema nebu, tražiti Božju pomoć u svojim slabostima i prihvatiti Božju prisutnost i blizinu.

Veliki je dio naših učenika uključen u župne aktivnosti oko kojih nas sve zajedno okuplja naš župnik Ivica Mađer. Veseli nas svaki susret s njim i hvala mu što se odaziva na sva obilježavanja prigodnih dana u našoj školi i što je i danas bio uz svoje maleno stado.

I na koncu, spominjem ih posljednje samo zato što su bili domaćini.
Hvala nastavnicima: Ljerki Iharoš, Martini Grbeša, Ivi Pereković i Mariju Ožakoviću, knjižničarki Tatjani Vrbanac Kezele, te našem dragom vjeroučitelju Mateju Ćavaroviću na uređenju hola i pripremi ovoga programa.

I, naravno, hvala i dragim učenicima zbog kojih smo se i okupili u našoj školi i koji su svojom glasovima, pjesmama i riječima dobrodošlice pronijeli sebe i svoju školu u najboljem svjetlu.

S Bogom u životu ne postoji rana koja ne može biti zacijeljena, ne postoji neuspjeh koji se ne može pretvoriti u novi početak, ne postoji tama koja ne može biti rasvijetljena.

Hvala svima od srca!

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 16. 9. 2016.