JAVNI NATJEČAJ radi davanja u zakup poslovnog prostora

SREDNJA ŠKOLA GLINA

Frankopanska ulica 30

44400 Glina

MBS: 080123863

Glina, 16.9.2016.godine

Na temelju članka 6.stavka 1. Zakona o zakupu i kupoprodaji poslovnog prostora (Narodne novine 125/11., 64/15.) i Odluke o uvjetima, kriterijima i postupku za uzimanje i davanje u zakup prostora i opreme školskih ustanova Sisačko-moslavačke županije (Službeni glasnik Sisačko-moslavačke županije broj 22/14.) Srednja škola Glina raspisuje

JAVNI NATJEČAJ

radi davanja u zakup poslovnog prostora

1. Srednja škola Glina, Frankopanska ulica 30, daje u zakup poslovni prostor na adresi sjedišta, u prizemlju škole površine 8 m2 za obavljanje djelatnosti posluživanja toplih i hladnih jela i napitaka te bezalkoholnih pića.

2. Obilježja prostora: prostor je uređen za obavljanje djelatnosti, sadrži inventar u vlasništvu škole kojeg škola ustupa na korištenje zakupniku.
3. Trajanje zakupa: 4 (četiri) godine od dana sklapanja ugovora o zakupu.
4. Početna cijena zakupnine je 35 kn/m2 mjesečno.
5. Najpovoljnija ponuda je ona koja uz ispunjenje svih uvjeta natječaja sadrži i najviši iznos zakupnine.
6. U zakupninu nisu uračunati troškovi korištenja zajedničkih uređaja i obavljanja zajedničkih usluga u zgradi temeljem članka 17. Zakona o zakupu i kupoprodaji poslovnog prostora (Narodne novine 125/11., 64/15.).
7. Osobe iz Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji ostvaruju pravo prvenstva na sklapanje ugovora o zakupu ukoliko ispunjavaju sve uvjete natječaja i prihvate najviše ponuđeni iznos zakupnine (članak 6. stavak 9. Zakona o zakupu i kupoprodaji poslovnog prostora - Narodne novine 125/11., 64/15.).
8. Ugovor o zakupu se sklapa nakon odabira najpovoljnije ponude i dobivanja prethodne suglasnosti Sisačko-moslavačke županije.
9. Ponude s nepotpunom dokumentacijom, nepravovremene i one koje ne odgovaraju uvjetima natječaja neće se razmatrati.
10. Ponuditelji su dužni priložiti:

- prijavu s naznakom osobnih podataka fizičke/pravne osobe (ime i prezime/tvrtka, adresa/sjedište, MB, OIB, broj žiro-računa, kontakt-telefon) potpisanu od strane ovlaštene osobe,
- izjavu o visini ponuđene zakupnine,
- izvadak iz sudskog registra ne stariji od 3 (tri) mjeseci (za pravne osobe) odnosno akt o ispunjavanju uvjeta za obavljanje obrta,
- dokaz o statusu hrvatskog branitelja/dragovoljca Domovinskog rata odnosno statusu osobe iz Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji,
- potvrdu porezne uprave o nepostojanju dugovanja - ne stariju od 30 (trideset) dana od dana predaje ponude, u izvorniku,

-  izjavu da će u slučaju odabira, pri sklapanju ugovora o zakupu uručiti zakupodavcu bianco zadužnicu na iznos 10.000,00 kn, ovjerenu od Javnog bilježnika, kao osiguranje plaćanja zakupa.

11. Ugovor o zakupu se sklapa nakon odabira najpovoljnije ponude koju donosi Školski odbor Srednje škole Glina i dobivanja prethodne suglasnosti osnivača - Sisačko-moslavačke županije.
12. Svi ponuditelji biti će obaviješteni o odluci o odabiru pisanim putem na adresu navedenu u ponudi.
13. Ponude na natječaj podnose se u zatvorenoj omotnici  s naznakom «Javni natječaj za zakup prostora-ne otvaraj» na adresu: Srednja škola Glina, Frankopanska ulica 30, Glina, u roku od 8 (osam) dana od dana objavljivanja natječaja.
14. Srednja škola Glina zadržava pravo poništiti natječaj ili bez posebnog obrazloženja i bez snošenja novčanih i svih drugih eventualnih posljedica ne prihvatiti niti jednu ponudu, odnosno ne odabrati niti jednog ponuditelja.

SREDNJA ŠKOLA GLINA

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 19. 9. 2016.