Škole za Afriku - Hod za obrazovanje djece Afrike

Srednja škola Glina je pod pokroviteljstvom Grada Gline i medijskim pokroviteljstvom Radio Banovine 27.svibnja 2017. organizirala "Hod za obrazovanje djece Afrike" u sklopu projekta "Škole za Afriku". Projekt “Škole za Afriku” je zajednička inicijativa UNICEF-a, Zaklade “Nelson Mandela” i Hamburškog društva za promoviranje demokracije i međunarodnog prava, pokrenuta 2005. godine u Cape Townu. U prikupljanju pomoći za 13 najugroženijih zemalja u Africi  uključilo se 27 razvijenih zemalja iz cijelog svijeta pa i naša škola.

Hod za obrazovanje djece Afrike imao je isključivo humanitarni karakter, a želja nam je bila ostvariti:

• druženje generacija
  • tjelesnu aktivnost (Svjetski dan sporta obilježavao se 25.5.)
  • humanitarno djelovanje - pješačenje
  • prikupljanje donacija
  • zajednički doprinos za obrazovanje djece u Africi
  • obilježavanje Dana Afrike (25.5.)

U hodu za obrazovanje djece Afrike zajedno sa nama sudjelovali su Osnovna škola Glina i Dječji vrtić Bubamara te predstavnica Unicefa za Republiku Hrvatsku Valentina Otmančić.

U organizaciju događanja, kao i sami hod, priključili su nam se:

• Planinarsko društvo Pogledić (obilježavanje i određivanje rute Hoda - od Srednje škole glina, preko Pogledića, Korzom do Banovca)
  • Vatrogasno društvo Glina (prijevoz potrebnih stvari, vode i sl.)
  • Crveni križ (osiguravanje i prikupljanje donacija na punktovima na ruti)
  • Radio Banovina (medijsko praćenje događanja)

Polazak je bio ispred Srednje škole Glina, a cilj športsko-rekreacijski centar Banovac gdje smo organizirali bogati zabavni i sportski program za velike i male. Na određenim mjestima staze prikupljali smo novčana sredstva, kao i u središtu samog grada i na cilju. Cijela je akcija bila humanitarnog karaktera i sva prikupljena sredstva su namijenjena za pomoć djeci u Africi.  Sa ponosom vas obaviještavamo kako smo prikupili 5 200 Kn koje smo uplatili UNICEF-u.

Uz druženje generacija i zabavu ostvarili smo naš cilj te se ovim putem od srca zahvaljujemo svim sudionicima koji su nam pomogli i pridružili se ovoj humanoj akciji. Nadamo se kako ćemo akciju ponoviti i dogodine sa još većim odazivom.

Više fotografija možete pogledati u našoj foto-galeriji.

objavio: Josipa Klarić   datum: 9. 6. 2017.

« Travanj 2024 »