Posjet Ekonomske škole Vukovar

"Vukovar je jedan grad, jedno ime, jedna riječ, a puno priča.“

19.12.2918. - dan PRVI
    U pratnji ravnateljice Mire Majstorović i profesorice Jelene Vinaj, vukovarski učenici ekonomisti posjetili su našu školu. U Hrvatskom domu Glina goste su Pjesmom dobrodošlice pozdravili tamburaši, školski zbor i recitatori, a nakon pjesme "Vukovar", potpisana je Povelja prijateljstva i suradnje među školama.

20.12.2018. – dan DRUGI
        Drugi dan posjeta započeo je jutarnjim programom dobrodošlice, nakon čega su uslijedile kratke prezentacije o školi te geografskim i povijesnim činjenicama o gradu Glini. Naše smo goste poveli u razgled grada u kojem smo se zaustavili ispred kuće u kojoj je Ante Kovačić imao odvjetnički ured te kuće u kojoj je skladana hrvatska himna. Župna crkva svetog Ivana Nepomuka, spomenik poginulim i nestalim braniteljima i civilnim žrtvama Domovinskoga rata „Suza“, Park bana Josipa Jelačića te mjesto srušene katoličke crkve, bila su odredišta razgleda. Pod velikim odmorom učenici su se zabavili uz prigodne božićne pjesme, nakon čega je uslijedio kviz o poznavanju temeljnih ekonomskih pojmova. Nakon kratke okrjepe, uslijedio je posjet tvornici „Gavrilović“ u Petrinji u kojoj su učenici upoznali povijest i strukturu poduzeća, prošli kroz proizvodne pogone te objedovali u tvorničkom restoranu. Po dolasku u školu domaćini su goste i obrnuto upoznali s provedenim aktivnostima zajedničkog volonterskog projekta „Školontiranje“, a nakon poslijepodnevnog odmora, u večernjim je aktivnostima gostima predstavljen rad vježbeničkih tvrtki te izvannastavna aktivnost robotike i nastava elektrotehnike. U zajedničkoj radionici, učenici su izrađivali božićni nakit i suvenire, a druženje je završeno u holu škole uz kolače, pjesmu i ples.

21.12.2018. – dan TREĆI
        Prva tri školska sata učenici su proveli u radionicama i prezentacijama u kojima su predstavili gospodarstvo svojega grada; ključne gospodarske grane, vodeće poduzetnike, sadašnje stanje i perspektive. Za to vrijeme, ravnateljice i nastavnici održali su okrugli stol na temu praktične nastave za zanimanje ekonomist, a posjet školi završio je prigodnim darivanjem gostiju. Domaćini i gosti nakon toga su se uputili u Park bana Josipa Jelačića u kojem su sudjelovali na Božićnom sajmu. Posjet dragih Vukovaraca završio je odlaskom u Dom za starije i nemoćne osobe u Glini u kojem im se pridružio i gradonačelnik Grada Gline gospodin Stjepan Kostanjević. Iza nas su predivna tri dana u kojima su sklopljena nova poznanstva te vjerujemo, prijateljstva za cijeli život.

Od srca hvala svim nastavnicima i ostalim djelatnicima uključenima u pripremu i realizaciju posjeta naših Vukovaraca. Posebna hvala obiteljima, domaćinima vukovarskih učenika, Vijeću roditelja na slasticama, Gradu Glina na financijskoj potpori te gospodinu Draženu Nagliću i ravnateljici Renati Tominović Ceković na gostoprimstvu.

Više fotografija pogledajte u našoj foto-galeriji.

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 22. 12. 2018.