DRVODJELJSKI TEHNIČAR DIZAJNER

Učenici 2. razreda usmjerenja drvodjeljski tehničar dizajner, u pratnji nastavnice stručnih predmeta Ane Kozlović i razrednice Martine Grbeša, provest će 5 dana na praktičnoj nastavi u Strukovnoj školi Vice Vlatkovića u Zadru u razdoblju od 8. do 12. travnja 2019.

Bit će smješteni u neposrednoj blizini škole, u modernom učeničkom hostelu „Hostel 4 You“ koji je otvoren 2016. godine. Za boravka u Zadru imat će priliku usavršiti svoje strukovne vještine, ali i upoznati dio strukovnog programa koji ih očekuje u završnim godinama obrazovanja.

Posjetili smo ih u Drvnom centru Glina u kojem se izvodi praktična nastava. Trenutno rade na drvnim materijalima vezanima uz postav Uskrsa u školi, a druga grupa izrađuje stolne lampe.

Za učenike koji su u 1. razredu bili odlični i u općeobrazovnom i strukovnom dijelu obrazovanja, Drvni centar osigurao je mjesečne stipendije u iznosu od 1.000,00, a za vrlo dobre učenike koji su odlični u praktičnom dijelu obrazovanja, stipendije u iznosu od 500,00 kuna što je motivacija i za njih, ali i za učenike 1. razreda da nastoje biti izvrsni.

Za učenike 8. razreda i njihove roditelje, donosimo kratki opis zanimanja.

Trajanje obrazovanja: 4 godine

Općeobrazovni i stručni predmeti na razini su tehničke škole s težištem na dizajniranju u drvu te u posljednje dvije godine obrazovanja programiranju za CNC (computer numeric control) izradu namještaja i kreativan rad.

Nastavak obrazovanja:
Nakon polaganja državne mature otvara se mogućnost nastavljanja školovanja na bilo kojem fakultetu, a ponajprije na šumarskom (smjer proizvodnje i oblikovanja drvnih proizvoda).

Zaposlenje:
Drvodjeljski tehničar-dizajner može raditi u drvnoj industriji, kod obrtnika te u prodajnim centrima u nabavi, prodaji, skladištu, otpremi i naplati gotovih proizvoda.
Osim u drvnoj industriji, može raditi samostalno ili kao dio tima u oblikovanju, projektiranju, konstruiranju i izradbi namještaja, građevne stolarije i drvne galanterije te u opremanju interijera.

Donesite odluku i postanite dio naše škole!

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 20. 3. 2019.