NIKOLA MIHALJEVIĆ - DOČEK DRŽAVNOG PRVAKA

Nikola Mihaljević, učenik 3. razreda elektroinstalatera, na Državnom natjecanju WorldSkills Croatia 2019. koje se održalo na Zagrebačkom velesajmu 27. i 28. ožujka 2019. osvojio je 1. mjesto, zlatnu medalju i Državnu nagradu Faust Vrančić.

Nikolu su završnog dana natjecanja došli podržati kolege iz škole, a kako se proglašenje pobjednika održavalo u večernjim satima, nisu imali priliku sudjelovati u samoj završnici.

Iz toga smo razloga tu radost prenijeli u našu školu i u ponedjeljak 1. travnja 2019. dočekali Nikolu s pjesmom i čestitkama.

Ravnateljica je svima prisutnima ukratko predstavila samo natjecanje te čestitala Nikoli i mentoru Borislavu Kostiću kao i profesorima koji su uz mentora pripremali Nikolu; Miji Šimundiću i Branislavu Keroševiću. Osim njih zahvalila je i obitelji Mihaljević te firmi Elektro –Tony u kojoj Nikola pohađa praktičnu nastavu. Kako bi svaki učenik na simboličan način osjetio slatkoću pobjede, na kraju programa svi su počašćeni čokoladnim muffinima, a naši učenici, tamburaši HAKUD-a Glinska tamburica zasvirali su u čast državnom prvaku.

Naša škola ove je školske godine ostvarila odlične uspjehe na natjecanjima i u ostalim projektima; ekonomisti i prodavači vratili su se s uspješne dvotjedne prakse u Dublinu, ovoga petka vratili su se sudionici državne smotre LiDraNo 2019. iz Šibenika, a u ponedjeljak 8. travnja 2019. drvodjeljski tehničari dizajneri putuju na praktičnu nastavu u Zadar.

Pred nama su još dva državna natjecanja; povijest i Čitanjem do zvijezda, a nakon toga naši učenici zasluženo će se odmoriti na proljetnim praznicima kako bi puni energije zakoračili u samu završnicu ove, još jedne vrlo uspješne školske godine.

Još fotografija pogledajte u našoj foto-galeriji

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 3. 4. 2019.