Prijam u Gradskoj upravi Grada Gline

Srednja škola Glina je 4. lipnja 2019. proslavila Dan škole. U jutarnjim satima učenike i mentore koji su na županijskim i međužupanijskim natjecanjima i smotrama osvojili jedno od prva tri mjesta te sudionike državne razine natjecanja, u Gradskoj su upravi primili gradonačelnik Grada Gline gospodin Stjepan Kostanjević te zamjenik Darijo Žinić.

Ravnateljica je u ime svih učenika i djelatnika škole zahvalila Gradu Glini na svim ulaganjima u obrazovanje u ovoj školskoj godini. Grad Glina je pružio financijsku pomoć povodom posjeta Ekonomske škole Vukovar od 19. do 21. prosinca 2018., aktivnostima vezanima uz Noć muzeja 1. veljače 2019. te „3. Hoda za obrazovanje djece“ 2. lipnja 2019. Osim toga, za stotinjak je učenika omogućena terenska nastava „Putevima Domovinskoga rata“ u Knin i Sinj koja je realizirana 3. svibnja 2019. Za Dan škole Grad je najboljim učenicima i mentorima za uspomenu poklonio prigodne majice te nagradni izlet za sve sudionike županijskih i viših razina natjecanja neovisno o osvojenom mjestu koji će biti realiziran 27. lipnja 2019. Učenici i mentori u jutarnjim će satima posjetiti grad Čakovec te se zasluženo opustiti i družiti u Toplicama Sveti Martin u Svetom Martinu na Muri.

Ove školske godine učenici su ostvarili izvrsne rezultate. U odnosu na 2016. godinu u kojoj je na natjecanjima sudjelovalo 20 učenika u pojedinačnim kategorijama, ove školske godine sudjelovalo ih je 40 što je povećanje od 100%. Osim toga, 30-ak je učenika u skupnim kategorijama predstavilo školu na višim razinama natjecanja i smotri. Zanimljiv je podatak što se, nažalost, u sveopćem padu broja učenika u našim školama na nivou županije, pa tako i u našoj školi, broj sudionika na županijskim natjecanjima udvostručio. I to je dokaz kvalitete rada, ali i poruka svima koji su još neodlučni o nastavku svojeg srednjoškolskog obrazovanja.

Nakon zahvale gradonačelniku i Gradu Glini, učenici su se ponaosob predstavili i rekli iz kojih su se predmeta i područja natjecali te koje su mjesto osvojili, a gradonačelnik je zahvalio svima te čestitao na uspjehu.
Među najboljima, 4 je učenika predstavilo školu i županiju na državnim natjecanjima.

Fran Kovačević; Državna smotra LiDraNo
mentor: Ljerka Iharoš

Vilim Vlašić; Državno natjecanje iz povijesti
mentor: Tatjana Šimundić

Chiara Mejašić: Državno natjecanje "Čitanjem do zvijezda"
mentor: Tatjana Vrbanac Kezele

Nikola Mihaljević: Državno natjecanje iz el. instalacija
mentor: Borislav Kostić

Najuspješniji učenik Srednje škole Glina u školskoj godini 2018./2019. je NIKOLA MIHALJEVIĆ koji je na državnom natjecanju strukovnih škola održanom koncem ožujka na Zagrebačkom velesajmu postao državni prvak, osvajač zlatne medalje te dobitnik državne nagrade Faust Vrančić.

S obzirom da Srednja škola Glina ima i državnog prvaka, gradonačelnik je najavio kako će na svečanoj sjednici povodom Dana grada u kolovozu, Grad Glina Nikoli kao svojevrsno priznanje uručiti i novčanu nagradu za njegov veliki uspjeh.

Od srca hvala Gradu Glini te gradonačelniku Stjepanu Kostanjeviću i svim suradnicima.

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 6. 6. 2019.