NAJVAŽNIJE VJEŠTINE ZA NAJBOLJE PLAĆENE POSLOVE U BUDUĆNOSTI

Innovation Academy, 19. do 23. kolovoza 2019.

U organizaciji Visokog učilišta Algebra i Hrvatskog ureda za kreativnost i inovacije, na Ljetnoj akademiji sudjelovalo je troje učenika:

Marta Medved: program „Future Leader“
Ivan Novosel: program „IT Genius“
Lovro Zagorac: program „Future Leader“

Innovation Academy, ljetna škola, namijenjena je učenicima srednjih škola, a fokusira se na razvoj relevantnih vještina za tržište rada. Kreativnost, kritičko razmišljanje, rješavanje problema te rad u timu i vještine vođenja, vještine su koje će činiti glavnu razliku između ljudske i robotske radne snage te između zaposlenih i nezaposlenih u budućnosti. Poslodavci sve češće od svojih zaposlenika očekuju visoku dozu kreativnosti, upravljanje vremenom, sposobnost rada u multinacionalnim i multikulturalnim timovima te rješavanje novih izazova koje moderno poslovanje donosi. Razumijevanje tehnologije te digitalnih procesa kao i poznavanje različitih digitalnih alata već su danas vrlo bitni faktori u poslovanju, a u bliskoj budućnosti postat će još bitniji.

Najplaćeniji poslovi budućnosti od zaposlenika će zahtijevati inovativnost i kreativnost te visoku sposobnost rješavanja problema i kritičkog razmišljanja uz razvijene interpersonalne vještine. Također, potražnja za zaposlenicima na vrlo dobro plaćenim poslovima povezanim s visokim tehnologijama, softverskim inženjerstvom te kreativnim industrijama, dodatno će rasti na svjetskoj razini.

Polaznicima je bilo ponuđeno 6 programa: Future Skills, IT Genius, Future Leader, Future Entrepreneur, Digital Skills i Robotics. Prijave su bile individualne, a kandidati su odabirani prema ispunjenim motivacijskim upitnicima te su programi za njih bili besplatni. Po završetku su svi dobili potvrde o uspješno završenim programima.

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 5. 9. 2019.