*** Projekt učenici-mentori ***

Vijeće učenika Srednje škole Glina osmislilo je projekt učenici-mentori. Cilj projekta je međusobna pomoć učenika oko učenja. Projekt je namijenjen učenicima koji imaju slabije ocjene, ali i onima kojima pojedini dijelovi gradiva nisu jasni. Predmeti iz kojih su se već javili mentori su: engleski, kemija, biologija, matematika, fizika i povijest. Pozivamo učenike kojima treba pomoć oko savladavanja gradiva da se jave predsjedniku Vijeća učenika ili predstavnicima svojih razreda. smiley Više o projektu pod opširnije.

Ovim putem pozivamo sve zainteresirane škole da se jave pedagoginji Josipi Klarić na 044/880-877 oko dogovora za sastanak članova Vijeća učenika njihovih škola i naših predstavnika Vijeća učenika s ciljem povezivanja i postizanja suradnje. laugh

Pedagoginja

Josipa Klarić, mag.paed

Predsjednik Vijeća učenika Srednje škole Glina, na sastanku održanom 9. prosinca 2019., objašnjava projekt preko sljedećih točaka:

1. Mentorstvo nije tutorstvo – služi za osobe kojima je potrebna pomoć iz određenih dijelova gradiva koje im nije jasno. Održavalo bi se prema potrebi i dogovoru učenika. Učenici bi mogli napraviti sebi grupu na nekoj od društvenih mreža ili aplikacija kako bi lakše stupili u kontakt.
  2. Motivacija – bit će problem ako mentori izgube volju za radom. Smatramo kako bi trebali biti nekako nagrađeni za svoj trud. Pedagoginja će dogovoriti nagradu sa ravnateljicom te izvijestiti Vijeće i mentore. Moguće nagrade su nagradni izlet ili prigodan poklon na kraju nastavne godine.
  3. Bilježenje najčešćih pitanja – mentori trebaju bilježiti pitanja učenika kako bi sljedeće generacije koje budu sudjelovale u ulozi mentora znale koji su to najčešći problemi s kojima se učenici susreću.
  4. Praćenje općeg uspjeha učenika – potrebno je da se može vidjeti ima li pomaka kod učenika vezano za motivaciju i ocjene, a uz to će imati pomoć razrednika, predmetnih nastavnika i pedagoginje, jer će oni to pratiti u e – Dnevniku i međusobnom komunikacijom.
  5. Komunikacija učenika i mentora – potrebno je primjereno komunicirati kako  ne bi došlo do svađa, nesuglasica i sl.
  6. Razjasniti rezultate – mentori trebaju uspjeti ostvariti što pozitivniji rezultat svojih učenika i povećati motivaciju za učenjem te smanjiti strah od postavljanja pitanja kada im nešto nije jasno.
  7. Proširimo vijest o projektu – potrebno je razglasiti učenicima u razredu da nije sramota tražiti pomoć, a ni pomoći nekome. Pedagoginja će objaviti vijest o projektu na mrežnoj stranici škole i na Facebook stranici škole.

objavio: Josipa Klarić   datum: 12. 12. 2019.