Raduj se svijete, Bog je postao dijete!

Ruke i srca stvarale su dijelove naše Božićne bajke. Jaslice i sveta obitelj, pohod kraljeva, crkva s vitrajima, kućice i mlin, štala i seosko gospodarstvo, izvor i potok, mahovina i slama, brijeg, dol i staza koji vode do betlehemskog svjetla, volek i oslek, kupola nebeskog svoda s pomno postavljenim ručno izrađenim zviježđem, slikarska platna koja prikazuju glinski pejzaž nastajala dugotrajnim radom učenica tijekom ljetnih praznika i narod koji hrli svjetlosti velikoj izrađen na tradicionalan način, kao nekad, od suhe kukuruzovine.

Božićno drvce, slama, orasi i lješnjaci, adventski vijenac, svijeća i križ, stolnjaci od domaćeg lanenog platna. Sve to, u svaki detalj utkano je tridesetak sati rada samo za postavljanje našeg školskog božićnog ugođaja. I kao što bez Boga u liku djeteta ne bi bilo Božića, tako i bez djece ne bi bilo naše Božićne bajke. Ona ne bi imala smisla. Ona je tu upravo zbog njih jer oni su naša radost. Jer oni su naš Božić. I zato se veselimo. I zato smo sretni.

A svi Vi, dragi naši mali, malo veći i najveći sugrađani, našu Božićnu bajku možete pogledati svakog radnog dana od 8.00 do 19.00 sati. I nije potrebna Vaša prethodna najava. Vrata naše škole širom su Vam otvorena. Dobro nam došli i otvorimo zajedno srca Božiću.

Uz božićnu čestitku, želim Vam mir i blagoslov.
Ravnateljica Marija Margušić-Novosel

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 9. 12. 2019.