Obraćanje ravnateljice

Dragi učenici, poštovani roditelji, kolege nastavnici, stručni suradnici i ostali djelatnici škole - HVALA VAM!

Iza nas je prvi "virtualni" nastavni tjedan.
Svima nama mjesto je u školi i mislili smo da će naša fizička odsutnost biti kratkotrajna, no s obzirom da je proglašena epidemija te su stupile na snagu nove mjere zaštite od koronavirusa, nastava na daljinu, prema dosadašnjoj odluci, provodit će se do 19. travnja 2020.

U vremenu koje je pred nama bit će potrebno mnogo prilagodbe. Stoga vas pozivam da svi zajedno dajemo svoj maksimum.

Dragi UČENICI,
vaši nastavnici svakoga vam dana u vaše virtualne učionice isporučuju potrebne materijale, upute, smjernice, zadatke... usmjeravaju vas i vode i čine sve kako bi odgojno-obrazovni proces bio uspješan. Na vama je da slijedite njihove upute. Bilo je i vjerojatno će biti tehničkih problema, zato je bitno da budete strpljivi i ustrajni. Obratite im se za pomoć. Ovakav oblik nastave nov je za sve nas. Vaša prisutnost u školi u narednih će mjesec dana izostati, fizički nećete biti u školskim klupama, no bez obzira na to, svojim obvezama pristupajte s ozbiljnošću, surađujte i potičite jedni druge.
Osim nastavnika, naši su vam stručni suradnici: pedagoginja i knjižničarka, svaka u svojoj domeni rada, također svakodnevno dostupni.

I u konačnici, prije svega, u ovom vas trenutku molim:
NE NAPUŠTAJTE SVOJE DOMOVE!
BUDITE OPREZNI!
ČUVAJTE SEBE I SVOJE BLIŽNJE!

Dragi RODITELJI,
upravo ste Vi prvi učitelji i odgojitelji svoje djece, stoga su nam Vaša podrška i angažman izrazito potrebni. Potičite svoju djecu na izvršavanje dnevnih obveza, razgovarajte s njima o poteškoćama, hrabrite ih. Molim Vas da i dalje komunicirate s razrednicima. Ne ustručavajte se pitati i tražiti pomoć. A svoju djecu upozoravajte na pridržavanje svega onoga što je nužno za očuvanje njihova zdravlja i zdravlja svih vas.

Dragi NASTAVNICI I STRUČNI SURADNICI,
iako svakodnevno komuniciramo na različite načine, i ovim putem izražavam svaku pohvalu za vaš rad i zahvalu za sve ono što ste u ovom tjednu odradili. A nije bilo ni jednostavno ni lako. Vi to najbolje znate. U tjednima koji su pred nama i dalje budite predani, surađujte međusobno, podržavajte se i dajte sve od sebe na dobrobit onih radi kojih smo svi ovdje, a to su naši učenici. I čuvajte se jer bez vas je odgojno-obrazovni proces neizvediv.

Hvala i administrativnoj i tehničkoj službi škole na svemu. Dani koji su iza nas i oni koji slijede, bili su i bit će puni izazova. Pozivam vas da zajedno odgovorimo na sve njih.

I još jednom, svi mi...
ČUVAJMO SE I OSTANIMO DOMA!
Sve će to proći. Naša škola nas čeka.
A do tada, zagrljaje podrške šaljem svima.

Marija Margušić-Novosel

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 23. 3. 2020.