ASPEKT - Školski list Srednje škole Glina

Jedini srednjoškolski list u školskoj godini 2019./2020. u Sisačko-moslavačkoj županiji

quirinus PORTAL- Srednja škola Glina dobila prvi školski list

Nakon nekoliko mjeseci rada, naš prvi školski list u ožujku je ugledao svjetlo dana. Međutim, kao puno toga u našim životima, i njegovo je predstavljanje prekinula pandemija. Samo dan prije Županijske smotre Lidrana koja je trebala biti održana 13. ožujka 2020. u OŠ Zorke Sever u Popovači, zabranjena su javna okupljanja i smotra nije održana.

Računali smo da je odgoda kratkotrajna, no već je dulje vrijeme jasno da bi se i nastavna godina mogla završiti na daljinu. List je, kako mu i naziv govori, ASPEKT - pogled na našu školu i nas. To smo mi.

Ovom prilikom hvala svim učenicima i nastavnicima koji su radom i idejama, od kamena do palače sazidali njegovih 80 stranica.

Posebno hvala profesorici hrvatskoga jezika Martini Grbeši kojoj je bio povjeren zadatak da sve te "kamenčiće" sakupi i posloži. Hvala Sisačko-moslavačkoj županiji na financijskim sredstvima jer bez razumijevanja za projekte i potrebe škola, bez pomoći osnivača, ni naše školske novine ne bi ugledale svjetlo dana. Hvala Quirinus Portalu što smo postali dostupni javnosti.

Naših 400 primjeraka još uvijek stoji u školskoj knjižnici i čeka i još uvijek se nekako nadam da će javnost imati prilike ubrzo ih vidjeti i pročitati te svoj primjerak dobiti sva djeca i nastavnici koji su zdušno radili te naši dugogodišnji suradnici, firme, ustanove, tvrtke i pojedinci koji nam dugi niz godina pomažu na različite načine. Izrazito sam ponosna na svaku od 80 stranica i, iako je možda izgubljena mogućnost da list konkurira za daljnja natjecanja, smatram da nismo izgubili ono što je najbitnije, a to je činjenica kako smo, iako mali, uspjeli u nečemu u čemu ne uspijevaju škole sa daleko većim brojem učenika. A upravo time se i u budućnosti moramo voditi.

U očekivanju povratka na adresu Frankopanska 30, u ovim uvjetima na daljinu, idemo dalje i dajemo sve od sebe.
Još jednom hvala od srca svima.

Marija Margušić-Novosel

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 18. 4. 2020.