14. Tjedan cjeloživotnog učenja

Povodom 14. Tjedna cjeloživotnog učenja naši učenici i nastavnici priredili su niz zanimljivih događanja.

U predvorju škole 23. rujna postavljena je izložba Ključne kompetencije za cjeloživotno učenje. Predstavljene su odabrane fotografije koje ilustriraju temeljne kompetencije za 21. stoljeće (prema dokumentu Europske komisije iz 2006.). Fotografije su izbor učenika 2. b razrednog odjela (program/zanimanje ekonomist), kao seminarski rad iz predmeta Poslovne komunikacije. Svrha izložbe je podsjetiti sve učenike na potrebu cjeloživotnoga obrazovanja te ih informirati o ključnim kompetencijama koje trebaju razvijati.

Izložba je upotpunjena infografikom postavljenom na mrežnu stranicu škole, kao i na školski facebook profil. Time želimo informirati i ostale dionike odgojno-obrazovnog procesa, u prvom redu roditelje i  lokalnu javnost.

Poveznica za infografiku - KOMUNIKACIJA NA STRANIM JEZICIMA

Spomenimo da su profesorice Aleksandra Pereković i Jasmina Sukalić mentorirale stvarnu i virtualnu izložbu posvećenu ključnim kompetencijama.

Profesorica Suzana Stanković u Knjižnici i čitaonici Glina 1. listopada održat  će radionicu izrade nakita od žice. Tim povodom u suradnji s školskom knjižničarkom, Tatjanom Vrbanac Kezele, izrađene su kratke video upute kako napraviti nakit.

Izložbu možete pogledati u holu naše škole, infografika dostupna je na službenoj web stranici i Facebook stranici škole, a radionicu svakako posjetiti 1. listopada u 17 sati u Knjižnici i čitaonici Glina.

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 25. 9. 2020.