POSJET MINISTRA ZNANOSTI I OBRAZOVANJA I PREGLED STATIKE ŠKOLE

Ministar znanosti i obrazovanja jučer je obišao škole u gradovima naše županije pogođenima potresom. U poslijepodnevnim je satima bio i u našoj školi. Prošli smo učionice, urede i kabinete, porazgovarali o školi, šteti koja je nastala, učenicima, djelatnicima i stanju u našim obiteljima nakon potresa.

Danas sam sa staričarima još jednom detaljno prošla interijer škole te prostor izvana. I iako je iz svega viđenoga nakon potresa bilo jasno da je mogućnost povratka u školu upitna, današnjim statičkim pregledom to je i službeno potvrđeno. Na ulazna je vrata nalijepljena žuta naljepnica koja znači privremenu neuporabljivost.
Ovim putem svim kolegicama i kolegama ravnateljima, djelatnicima naših škola, učenicima i njihovim obiteljima želim prvenstveno da se ovako nešto nikada više ne ponovi, a u dugotrajnom vremenu obnove koja nas čeka strpljenja i međusobne suradnje, jer će nam do povratka života u normalu, kao i rada naših škola, to itekako biti potrebno.
Proteklih je dana veliki broj kolega ravnatelja osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske, ali i šire, pojedinaca iz različitih firmi, poduzeća, ustanova, predstavnika izdavačkih kuća, naših dugogodišnjih suradnika... zvao našu školu. Nebrojeni su mailovi i poruke podrške u kojima se nudi pomoć.
Stoga ovim putem još jednom pozivam naše učenike i njihove roditelje da se bez ustručavanja jave svojim razrednicima, ali i meni osobno za bilo koji oblik pomoći: obnovu kućanstava, hranu, odjeću, opremu za nastavu, školski pribor...
Mnogi nam ljudi otvorena srca žele pomoći. Prihvatimo njihovu pomoć!!!
Danas je posljednji dan ove kalendarske godine, za tri tjedna počinje drugo polugodište. Gdje ćemo, kako i na koji način održavati nastavu i koliko dugo će škola biti izvan uporabe još uvijek ne znamo, no ono u što vjerujem jest to da će nas i ova katastrofa dodatno još više zbližiti i osnažiti da pronađemo najbolje rješenje i nastavimo dalje.
Zidovi jesu razrušeni i stakla polomljena, no srce svake škole čine ljudi. Stoga vam svima u godini koja je pred nama želim prvenstveno zdravlja, a onda i jakosti i snage da svi zajedno zadržimo oduvijek prepoznatljivo SRCE naše škole.
Neka nam 2021. godina bude zdrava, sretna, hrabra, odlučna i blagoslovljena!!!
Svi zajedno, vjerujmo u to!!!
Ravnateljica Marija Margušić-Novosel, prof.

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 31. 12. 2020.