Upisi u srednju školu 2008./2009.

Ljetni upisni rok

1. upisni krug

Prijave za upis: 1.  i 2.   srpnja 2008. od 8 do 16 sati.

Objava rezultata (na oglasnoj ploči): 3. srpnja 2008. najkasnije do 14 sati.

Upis: 4. srpnja 2008. od 8 do 16 sati .

2. upisni krug

Objava nepopunjenih upisnih mjesta i podataka o rezultatima upisa i nastavku upisa, 7. srpnja 2008. najkasnije do 12 sati.

Prijava za upis: 8. srpnja  2008. do 8 do 16 sati.

Objava rezultata (na oglasnoj ploči): 9. srpnja 2008. najkasnije do 12 sati.

Upis učenika: 10. srpnja 2008. od 8 do 16 sati.

Upisujemo:

Opća gimnazija – 24 učenika (bodobni prag: 46 bodova; nastavni predmeti značajni za izbor: hrvatski jezik, strani jezik, matematika, povijest i zemljopis).

Ekonomist – 24 učenika (bodovni prag: 40 bodova; nastavni predmeti značajni za izbor: hrvatski jezik, strani jezik, matematika, povijest i zemljopis).

Prodavač – 24 učenika (posebni uvjeti: liječnička svjedodžba medicine rada i ugovor o realizaciji praktične nastave).

Autoelektričar – 8 učenika (posebni uvjeti: liječnička svjedodžba medicine rada i ugovor o naukovanju).

Elektroinstalater - 8 učenika (posebni uvjeti: liječnička svjedodžba medicine rada i ugovor o naukovanju).

Elektromehaničar - 8 učenika (posebni uvjeti: liječnička svjedodžba medicine rada i ugovor o naukovanju).

NA NATJEČAJ ZA UPIS UČENIK PRILAŽE:

-          prijavnicu na natječaj;

-          rodni list ili potvrdu s osobnim podacima potrebnim za školsku matičnu knjigu i svjedodžbe;

-          domovnicu;

-          svjedodžbe VII. i VIII. razreda osnovne škole;

-          odgovarajuće dokumente kojima dokazuje neko od prava koje ima na temelju odredbi (pravo na izravni upis ili pravo na vrednovanje posebnih rezultata prethodnog školovanja - natjecanja, školovanja u otežanim uvjetima obrazovanja i sl.).

MJERILA I POSTUPCI ZA UPIS U JEDINSTVENI MODEL OBRAZOVANJA

ZA OBRTNIČKA ZANIMANJA

Izbor učenika za upis temelji se:

-         na uspjehu u osnovnoj školi;

-         na zdravstvenoj sposobnosti kandidata za obavljanje poslova i radnih zadaća u odabranom zanimanju;

-         na sklopljenom ugovoru o naukovanju.

LIJEČNIČKI PREGLED

Za upis učenika u zanimanje prodavač, autoelektričar, elektromehaničar i elektroinstalater može se obaviti u:

1. Medicini rada, Kralja Tomislava 1, Sisak (kod Gimnazije)
  2. Medicini rada, J.J. Strosmayera 59, Sisak (kod bolnice)

Napomena: Ukoliko učenici imaju manji broj bodova od bodova određenih bodovnim pragom, na prijavi za upis uz ostalu dokumentaciju trebaju priložiti dokumente kojima dokazuju da su djeca branitelja iz Domovinsko rata, da imaju teže zdravstvene teškoće ili žive u teškim životnim uvjetima (roditelj s PTSP-om, rastavljeni roditelji, nezaposlena oba roditelja, nezaposlen samohrani roditelj, obitelj bez stana i sl.) kako bi ostvarili pravo na upis sa 10% manje bodova od predviđenog.

objavio: Marina Karapandžić   datum: 3. 6. 2008.