SVEČANOST POVODOM VELIKE OBLJETNICE SREDNJE ŠKOLE GLINA

U subotu 21. prosinca 2013. s početkom u 18 sati u prepunoj dvorani Hrvatskog doma u Glini održana je svečanost povodom 55. godišnjice Ekonomske škole Glina i 50. godišnjice Gimnazije Glina.

Ovom prigodom promovirana je monografija Srednja škola Glina čiji su autori, uz urednicu ravnateljicu Škole Mariju Žarinac profesori Bosiljka Šimić, Aleksandra Pereković, Tatjana Šimundić, Željko Jambrešić, Ljerka Iharoš i Tatjana Vrbanac Kezele. Nakon uvodnog govora ravnateljice Škole Marije Žarinac prisutnima se obratila i recenzentica monografije mr.sc. Katica Gašljević Tomić. Potom nas je četvero autora riječju i projekcijom fotografija poput vremeplova provelo kroz povijest Škole od njenih početaka 1958. do današnjih dana.

Bogat kulturno-umjetnički program su pripremile profesorice Dora Gazibara, Ljerka Iharoš i Marija Margušić Novosel, a izveli su ga bivši i sadašnji učenici Škole. Posebno iznenađenje je bio pjevački zbor profesorica. U pauzi prije početka programa razgledala se prigodna izložba u holu Hrvatskog doma gdje se tada mogla nabaviti promovirana monografija. Izložbu su postavile profesorice Ana Rizmaul i Lidija Klobučar uz pomoć profesorica Pereković, Iharoš i Margušić Novosel te profesora Jambrešića.

U nastavku programa prisutnima su se obratili gradonačelnik Grada Gline Milan Bakšić, pročelnik UO Sisačko-moslavačke županije za prosvjetu, kulturu i sport Ivan Lovreković, te Vinko Filipović, ravnatelj Agencije za odgoj i obrazovanje.

Druženje gostiju i uzvanika nastavljeno je na domjenku gdje je ravnateljica Marija Žarinac uručila zahvalnice i monografije sponzorima i suradnicima. Prepričavale su se nezaboravne uspomene iz školskih dana, a oduševljenje priređenim programom i monografijom izraženo je bezbrojnim riječima hvale. Bio je to dan za pamćenje!

objavio: Lidija Klobučar   datum: 27. 12. 2013.