"Prilika za sve" - Erasmus +

Učenici Srednje škole Glina, u pratnji projektnog koordinatora profesora Janka Aluge, nakon dvotjednog boravka u Dublinu, u kojem su u sklopu Erasmus + programa odradili stručnu praksu, u subotu 23. ožujka 2019. u 15:30 sletjeli su u Zračnu luku Franjo Tuđman, a oko 17 sati stigli su u Glinu. Ispred škole su ih dočekali roditelji, razrednica Jasmina Sukalić, bivša razrednica, a sada računovotkinja škole Iva Pereković te ravnateljica Marija Margušić-Novosel kojoj su u ponedjeljak iznijeli svoje dojmove na zajedničkom sastanku te iste podijelili sa školskim kolegama i nastavnicima.

Iskustva i slike možete naći na : https://www.facebook.com/prilikazasveglina/

Nakon višemjesečnih priprema, u Dublin su otišli vrlo motivirani, uzbuđeni i s određenim očekivanjima: nova iskustva, znanja i vještine, usavršavanje engleskoga jezika, izgrađivanje odgovornosti i predanosti radu, osnaživanje osobnog razvoja i samopouzdanja, stjecanje radnih navika, upoznavanje nove kulture i načina življenja, sklapanje novih prijateljstava...

Pred svima njima, uz mnoštvo osobnih želja, zajedničko je bilo ostvarivanje postavljenih ciljeva samoga projekta. U Dublinu su bili smješteni u obiteljima, a na praktičnoj nastavi svaki je od njih imao svojeg mentora koji je pratio njihov rad i u konačnici ih za isti ocijenio. Njihov je voditelj sa svime prethodnim navedenim; radom, disciplinom, odgovornošću, ponašanjem… u potpunosti zadovoljan, a samo riječi pohvale za njih imaju i obitelji s kojima su protekla dva tjedna živjeli te šefovi i mentori koji su svakodnevno nadgledali njihov rad.

Da je to tako, dokazuju i najviše ocjene kojima su nakon petnaestodnevnog boravka u Irskoj i ocijenjeni. „Prilika za sve“ pružila im je određene prilike u osobnom i profesionalnom razvoju, a na njima je da sve što su naučili u najboljoj mjeri i na najbolji mogući način i iskoriste.

Nakon razgovora i analize svojeg boravka, u jednom se svi slažu, a to je da svima preporučaju njihovo iskustvo, no da su se definitivno poželjeli vratiti jer nigdje nije kao doma.

Srednja škola Glina je za proljeće 2020. prijavila novu mobilnost u irski grad Bray koji se nalazi 20 km jugoistočno od Dublina na koju bi trebalo otputovati 8 ekonomista i 8 drvodjeljskih tehničara dizajnera.
Čekamo rezultate u svibnju!

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 26. 3. 2019.