NATJECANJA

15. Smotra simuliranih suđenja

Smotra simuliranih suđenja iz područja GOO-a, 15. po redu, održana je u subotu 24. travnja 2021. online.

Ni ove godine, nažalost, nismo mogli uživo osjetiti čar sudnice iz dobro poznatih razloga. No to nije spriječilo naše učenike da se kvalitetno pripreme i odrade još jednu smotru u nizu natjecanja i smotri na kojima su sudjelovali i ove godine. Popodnevna smjena, svakodnevno putovanje i manjak vremena, nisu bili prepreka njihovu potpunom angažmanu.

U kaznenom postupku Općinsko Državno odvjetništvo u Mitogradu protiv Anice Milac, rasporedili su uloge na strani tužitelja i dobili slučaj! Zamjenik općinskog državnog odvjetnika Dorijan Gomaz sastavio je tužbu u kojoj se pozvao na članak 140. stavak 1. Kaznenog zakona u kojem je opisano kazneno djelo protiv osobne slobode – nametljivo ponašanje i u tom smislu ispitao optuženu Anicu Milac, medicinsku sestru u timu kirurga dr. Mate Zatezala kojeg je uspješno utjelovio Lovro Zagorac. Njegov je odvjetnik bio Teo Vučičević. Njegov je iskaz poduprla naša svjedokinja dr. Iskra Mayer, tj. Lea Iskrić koju je savjetovala odvjetnica Mirela Radić. Svjedoka suprotne strane, Željanu Kardum, također medicinsku sestru, uspješno je ispitala naša odvjetnica Ana Cestarić. Vješta pitanja vještaku prim. dr. sc. Željku Sayku postavljale su odvjetnice Ivana Božinović i Valentina Modronja. Uvodnu i završnu riječ uvjerljivo je izrekla odvjetnica Marta Medved. U odvjetničkom timu kao savjetnica prije suđenja bila je i Monika Milatović.

Pored ovakvog impresivnog odvjetničkog i glumačkog tima, presuda nije mogla biti drugačija. Hvala učenicima na kvalitetno provedenom subotnjem danu!

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 28. 4. 2021.

« Travanj 2024 »