Dragulj - školski list

Ružičasti listopad u Srednjoj školi Glina

Rak dojke bolest je današnjice koja odnosi sve više života. Listopad je upravo mjesec u kojem potičemo razmišljanje o toj zloćudnoj bolesti. Ističemo kako je važno brinuti o svome zdravlju, odlaziti na preventivne preglede - jer uvijek je bolje spriječiti nego liječiti. Rak dojke u ranom stadiju je izlječiv, stoga je važno otkriti ga na vrijeme. Prekrasno je biti žena. Najljepša titula koju žena može ponijeti jest titula majke. Stoga, kao žene pazimo na svoje zdravlje i na druge oko sebe.

„Ružičasti listopad“

Srednja škola Glina, kao i uvijek kada su u pitanju humanitarne akcije ili akcije za podizanje svijesti, uključila se u projekt „Ružičasti listopad“. Na sam Nacionalni dan borbe protiv raka dojke, 6. listopada, u SŠ Glina postavljale su se ružičaste vrpce po školskim hodnicima, puhali baloni, a vrhunac je uslijedio tijekom zadnjeg školskog sata. Svi učenici skupili su se ispred škole, s ružičastim vrpcama na odjeći, ružičastim balonima u rukama i ružičastim mislima - vedrima i pozitivnima, kojima smo podigli svijest i upozorili na prevenciju, a oboljelim ženama poslali poruku da nisu same, da uvijek postoje oni koji misle i mole za njih te im šalju utjehu. Načinili smo fotografiju, posloženi u obliku vrpce, a na kraju sa svakim, prema nebu, puštenim balonom odaslali i lijepe misli.

Darujmo komadić ljubavi

Često nismo svjesni koliki utjecaj naša djela imaju na druge. Često mislimo da su premala ili bezvrijedna, no griješimo. Mala djela natopljena ljubavlju postaju velika. Pazimo jedni na druge. Muževi, zagrlite svoje žene. Djeco, zagrlite svoje majke. Iskoristite priliku da vam svijet stane u dvije ruke. Budimo utjeha jedni drugima. Darujmo drugom komadić svoje ljubavi i već smo učinili veliku stvar.

Marija Starčević, 3.a

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 16. 10. 2017.

« Travanj 2024 »