Dragulj - školski list

Dragulj se vraća...

Da mi je netko rekao da ću jednog dana postati dijelom Dragulja, pogledala bih ga s velikim upitnikom iznad glave. Ali evo, ostvarilo se. Dragulj se vraća nakon 20 godina s novim licima, novim talentima i u posve drukčijem obliku, ali s jednakim žarom.

Vjerojatno se pitate što je Dragulj? Riječ je o  školskom listu Srednje škole Glina koji je na inicijativu profesorice Bosiljke Šimić pokrenut poslije Domovinskog rata.

Inače, Srednja škola Glina može se pohvaliti dugom tradicijom izdavanja školskih novina. Još prije Domovinskoga rata učenici i profesori bili su vrlo angažirani kad je riječ o objavljivanju vrijednih učeničkih uradaka i zanimljivosti iz života škole. Tako su svojedobno izlazile školske novine pod imenom Mladost, a zatim i Kontakt.

Na tragu te dugogodišnje tradicije nastao je i Dragulj. Cilj lista bio je prikazati učeničke radove, likovne priloge, intervjue i slično. Od tada su sveukupno četiri broja ovog vrlo kvalitetnog lista ugledala svjetlo dana.

Naziv novina nastao je prema inspiraciji učenice drugog razreda ekonomskog usmjerenja Diane Vrbanac, točnije iz njezina uratka:

''Nakon rata, razaranja i suza, ovaj grad

ustaje polako na noge te počinje živjeti

punim životom, životom sačinjenim od

mladosti, novih nada i želje za

stvaranjem sretnije i bolje budućnosti,

a upravo smo mi ta nada i dragocjenost

ovog grada, odnosno svi mi zajedno

predstavljamo: dragulj ''

Tadašnji članovi Dragulja bili su nova nada, nova generacija, pogled u novu i bolju budućnost, a mi ćemo barem za zahvalu ovaj ''uspavani Dragulj'' probuditi i nastaviti njihov rad, najprije digitalno, ali nas svakako za Dan škole očekujte u tiskanom obliku. Stoga, krenimo!

Marija Roksandić, 3.a

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 13. 10. 2017.

Učenički radovi

« Travanj 2024 »