Dragulj - školski list

DRVODJELJSKI DIZNAJERI

UPOZNAJMO IH...

S početkom nove školske godine, 4. rujna, uočili smo mnogo novih lica, ali najviše su se istaknula lica novog smjera u Srednjoj školi Glina, drvodjeljski tehničar-dizajner. Oni su prva generacija novog smjera u našoj školi, što je svakako trebalo zabilježiti. U razredu ih je trenutačno dvanaest, a razrednica im je simpatična profesorica Martina Grbeša.

No najbolje ćemo ih upoznati kroz razgovor koji je protekao u veselom tonu i smijehu, koji je trajao dobrih 45 minuta. Stoga donosimo intervju s Marinom Malinac, Antonijom Žilić, Aurorom Krajačić i Valentinom Dobrenić.

Intervju:

MARIJA R.: “Učenici ste prve generacije drvodjeljskog dizajnera u Srednjoj školi Glina. Jeste li ponosni što ste dijelom toga i zašto?“

MARINO M.: „Jesam! Uzbudljivo je biti prva generacija drvodjeljskog tehničara-dizajnera u Glini.“

AURORA K.: „Da, zato što sam uspjela upasti ovdje i što je ovo četverogodišnja škola“.

MARIJA R.: „Zašto ste odlučili upisati ovaj smjer? Što vas je potaknulo?“

ANTONIJA Ž.: „Oduvijek me zanimalo dizajniranje i uvijek sam htjela da nešto izgleda onako kako bih ja to voljela. I onda, kad mi se pružila prilika, upisala sam ovaj smjer.“

VALENTINO D.: „Ja sam izabrao ovaj smjer jer mi se činio jako zabavnim i zanimljivim. Oduševljen sam.“

MARIJA R.: „Smatrate li da ćete ovim smjerom poslije četverogodišnjeg školovanja puno lakše naći posao za razliku od drugih smjerova?“

ANTONIJA Ž.: „Uvjerena sam da ćemo puno lakše naći posao od drugih smjerova. Uostalom, nama je već osiguran posao nakon završetka četverogodišnjeg školovanja.“

AURORA K.: „Da.“

MARIJA R.: „Mnogi bi rekli da je drvodjeljski dizajner samo za muški spol. Slažete li se s tim?“

MARINO M.: „Ne slažem se zato što to može svatko raditi.“

VALENTINO D.: „Ne jer i cure mogu dizajnirati svakakve stvari.“

MARIJA R.: „Koji su vam najteži predmeti?“

VALENTINO D.: „Engleski mi trenutačno ide najteže.“  (i moli Boga za dva)

ANTONIJA Ž.: „Najteži predmet mi je Engleski jezik jer ga učim tek od 7. razreda.“

MARINO M.: „Fizika mi ide najteže i treba je dosta učiti.“ (i moli Boga za četiri pa valjda će mu Bog pomoći unatoč zakonima fizike J)

AURORA K.: „Biologija mi je najteži predmet.“

MARIJA R.: „Biste li sad promijenili smjer i koji bi to bio?“

ANTONIJA Ž.: „Ne bih uopće mijenjala ovaj smjer.“

AURORA K.: „Ne, ne bih mijenjala.“

MARINO M.: „Ne, isto ne bih mijenjao.“

VALENTINO D.: „Uopće ne bih mijenjao.“

Sve što nam preostaje jest poželjeti im uspješan nastavak školovanja i dobru budućnost te potaknuti iduće generacije da upišu ovaj novi smjer.

Marija Roksandić, 3.a

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 16. 10. 2017.

Učenički radovi

« Travanj 2024 »